niedziela, 12 lutego 2012

Real odskoczył na 10 punktów. Barcelona nie obroni tytułu?

Szanse Barcelony na obronę mistrzowskiego tytułu są niewielkie. Przegrana z Osasuną Pampeluna (2:3) i zwycięstwo Realu Madryt z Levante (4:2) sprawiły, że przewaga Królewskich nad drużyną z Katalonii wzrosła do 10 punktów.

W sobotę Barcelona grająca na wyjeździe sensacyjnie uległa Osasunie. Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy szybko doprowadzili do dwubramkowego prowadzenia. Barcelona odpowiedziała kilka minut po przerwie, ale wtedy znowu do siatki Victora Valdesa trafił jeden z zawodników Osasuny. Blaugrana zdobyła jeszcze jedną bramkę, ale to nie wystarczyło choćby do remisu i ostatecznie to gospodarze wygrali 3:2.

W niedzielę Real podejmował na własnym terenie piłkarzy Levante. Mimo że mecz rozpoczął się po myśli gości, podopieczni Jose Mourinho jeszcze w pierwszej połowie doprowadzili do wyrównania, a w drugiej pokazali, która z tych dwóch drużyn walczy o mistrzostwo, a która tylko o miejsce w górze tabeli. Świetny mecz zagrał Cristiano Ronaldo - zdobył trzy bramki dla Królewskich, jedną szczególnej urody, a przy czwartej asystował.